We wrześniu tego roku informowaliśmy o wsparciu finansowym, jakie otrzymaliśmy w ramach projektu „Startuj z FIO”. Nasz wniosek przeszedł wnikliwą ocenę i znalazł się na liście rankingowej wniosków aplikujących o mikrodotacje.
Celem naszego projektu jest uświadomienie młodym osobom, na czym polega i do czego jest potrzebna umiejętność planowania własnej kariery zawodowej. Uczniowie uzmysłowią sobie, że ich przyszłość zawodowa oraz efektywność decyzji edukacyjnych i zawodowych zaczyna się od nich. Oznacza to, że najistotniejsze jest, aby każdy z nich zrozumiał, kim jest, jaki jest jego indywidualny profil zainteresowań zawodowych oraz jak może wykorzystać swoje mocne strony osobowości, aby podjąć jak najlepsze decyzje edukacyjne i zawodowe.
Miesiąc temu pełną parą rozpoczęliśmy realizację projektu.
Przy udziale klas 3a i 3b gimnazjum powstały plakaty, ulotki, gazetki, prezentacje multimedialne, wywiady z ciekawymi ludźmi. Wszystko to w temacie MÓJ PLAN – MOJA KARIERA.
W ramach dofinansowania zakupiliśmy tablicę korkową, artykuły papiernicze, laminator i folie, tonery do drukarki. Każdy uczestnik otrzyma również upominek w postaci smyczy z długopisem opatrzonych logo projektu.
Projektem zostali objęci również nauczyciele, którzy w dniach 23 i 24 listopada odbyli szkolenie na temat kompetencji społecznych i metod kształtowania ich wśród młodzieży.
Kulminacją projektu jest Szkolny Tydzień Kariery, który odbędzie się w dniach 27 – 30 listopada w naszej szkole. Odbiorcami będą uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej, którzy każdego dnia będą uczestniczyć w zajęciach przygotowanych właśnie dla nich.
W poniedziałek 27 listopada klasy siódme będą miały okazje wysłuchać wywiadów z ciekawymi ludźmi (w tym: Jacek Wójcicki – prezydent Gorzowa Wlkp. , dr Adam Ostrowski – lekarz onkolog, pani Małgorzata Burdzy – pielęgniarka oddziału noworodków, pan Marek Kobus – architekt, Pan Mariusz Cichy – projektant i wykonawca mebli na wymiar, państwo Joanna Sapkowska –Pieprzyk i Tomasz Pieprzyk – projektanci, pan Stanisław Czerwiński – specjalista branży ubezpieczeniowej, pan senator Władysław Komarnicki) i dowiedzieć się, jak wyglądała ich ścieżka kariery.
We wtorek 28 listopada uczniowie zapoznają się z ideą wolontariatu prowadzonego w naszej szkole przez panią Zdzisławę Migdał, ale również spotkają się z panią Joanną Grzybiak z fundacji Mam marzenie.
W środę i czwartek 29 i 30 listopada klasy siódme wezmą udział w godzinnych zajęciach z przedstawicielem Poradni Pedagogiczno -Psychologicznej zajmującym się poradnictwem zawodowym panią Iwoną Wiszczuk.
Na zakończenie, 30 listopada, po południu, rodzice naszych uczniów będą mieli okazję spotkać się z doradcą ds. doradztwa zawodowego z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. panią Barbarą Matusik.
Z każdego dnia zdamy Wam obszerną relację!